Beylikdüzü Merkez (+90) 212 511 0 222

Nişantaşı Şube (+90) 212 343 72 27

esteasyaesthetic@gmail.com

Galeri

MEDİKAL CİLT & LEKE BAKIMLARIESTE ASYA KALICI MAKYAJ

Kaş Kontürü , İpek Kirpik,

Dudak Kontürü, Kalıcı Eyeliner

Kalıcı-Makyaj-Fiyatları

MEDİKAL EL VE AYAK BAKIMI

Medikal El ve Ayak Bakımı, uzmanlarca yapılan el ve ayak sağlığını ve estetik görünümü sağlayan profesyonel bakımlardır.

Sağlıklı hayatın bir parçası olarak yapılan ayak bakımları, genel olarak pedikür tarzındaki bakımlardır. Medikal ayak bakımlarının pedikürden farkı; uygulama şekli, uygulayan kişi, uygulama sıklığı ve uygulama standartları olarak gruplandırılabilir. Medikal ayak bakımları bu işin eğitimini almış uzman kişiler tarafından, sağlık açısından risk oluşturmayacak yöntemlerle ve steril (hijyenik) ortamda, özel cihazlar kullanılarak yapılır. Uygulamayı yapan kişiler medikal ayak bakım uzmanları olarak M.E.B (Milli Eğitim Bakanlığı) ‘nin onayladığı sertifika programlarından mezun olan kişilerdir.

FRANKSİYONEL LAZER

Fraksiyonel lazerler cilt yenilemek amaçlı kullanılan en son sistem cihazlardır. Fraksiyonel lazerler, etkisi yüksek yan etkisi düşük olmaları sebebiyle, en çok tercih edilen yöntemler olmuşlardır. Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak bakımında ilk tercih edilen yöntemlerdendir.

Fraksiyonel lazerler nasıl etkili olur?

Fraksiyonel lazerler cildin üst ve alt tabakalarında etkili olmaktadır. Fraksiyonel lazer sistemlerinde lazer ışığı cilde minik sütunlar halinde gönderilir ve bu bölgelerde yeni kollajen oluşumu tetiklenir. Bu yöntemin avantajı, minik hasar bölgelerinin etrafında sağlam cilt alanlarının kalması sebebiyle ciltteki hasarın az olmasıdır. Böylece cildin iyileşmesi çok daha hızlı olmakta ayrıca lazerlerin yan etki oranı azalmaktadır.

Fraksiyonel lazerler kaç çeşittir?

Günümüzde fraksiyonel lazerler iki gruba ayrılır. Soyarak etkili olan ve soymadan etkili olan fraksiyonel lazerler olarak adlandırılırlar. Soymadan etkili olan fraksiyonel lazerler hangileridir? 1550 nm, 1440 nm,   1540 nm dalga boyundaki cihazlardır. Fraksiyonel lazer (fraxel) olarak ilk bildirilen lazer sistemidir. Üst deride fazla değişiklik yapmadan alt deride ısı hasarı yaparak ciltte yenilenme sağlar

Soyarak etkili olan fraksiyonel lazerler hangileridir?

10600 nm CO2 lazer ve 2940 nm erbium lazerler kullanılır. Bu fraksiyonel lazer üst deride soyulma ile birlikte alt deride yenilenme olur. Fraksiyonel lazer ne için kullanılır? Cilt gençleştirme (kırışıklık, cilt sarkma ) Sivilce (akne) izi bakımı, Çatlak bakımı, Yara izi bakımı, Leke bakımı, Fraksiyonel lazerler ne kadar etkilidir? Fraksiyonel lazerlerle hafif orta dereceli kırışıklık, lekeler ve yüzeyel sivilce ve yara izlerini giderebilir. Derin kırışık, leke ve izlerde düzelmeler yapabilir.

Medikal El Ayak BakımıCilt BakımlarıYÜZ GERME

Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir; mimik hareketleri sırasında (kaş çatma, konuşma, gülme…) cilt altındaki küçük kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. İşlem yapılan bölgede sinirlerdeki geçişi bloke edip “kas kasılmasını engelleyerek” buradaki derinin gerginliğini sağlar

Bu çizgiler erken dönemde bakım ile düzeltilebilir. Zamanla çizgiler derinleşir tek başına  yeterli düzelmeyi sağlayamaz başka ek bakımlar uygulanır.(lazer, peeling, dolgu)

Kimlere uygulanabilir?
18-65 yaş arası herkese uygulanabilir. Özellikle yüz ve boyundaki kırışıklıklar için kullanılır. Gebe ve emzirenlerde ise uygulanması önerilmez.

Nasıl uygulanır?
Yüz germe yaptırmayı düşünüyorsanız bununla ilgili beklentilerinizi ve endişelerinizi doktorunuzla paylaşmalısınız. Doktorunuz alacağınız sonuçları sizinle paylaşacak böylece işlemin başarısı sağlanacaktır. Her hastanın bakımı kendi kas yapısına ve cilt özelliklerine göre planlanır.

İşlem öncesinde lokal bir krem sürülebilir.

Kişinin kas yapısı göz önüne alınarak belirlenen kırışıklık noktalarına işlem yapılır.

Uygulama genelde 10-15 dakika sürer ve uygulama sırasında minimal rahatsızlık hissedilir.

Uygulamadan sonra iki hafta içinde beklenilen etki başlar.

LAZER EPİLASYONÖRÜMCEK AĞI İP ESTETİĞİ

Örümcek ağı estetiği hem kadın hem erkek hastalara güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.
ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?
Organik ipliklerin vücutta bir çok uygulama alanı bulunmaktadır .
Yüzde özellikle yanak ve, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin

düzeltilmesinde, dudak çevresinde oluşan form kayıplarında, alt göz kapağı çevresindeki
kırışıklıklarda, kaş kaldırmada, gıdının belirgin hale geldiği durumlarda, ve boyun germede
kullanılabilir.
Vücutta ise sarkmış kol altları, bacak içleri, ve karın bölgesindeki cildi sağlamlaştırmak ve
sıkılaştırmak için kullanılabilir.
Cildi gençleştirmek için kullanılan ipliklerle yüzü  yukarıya doğru kaldırmak için kullanılan
iplikler  tamamen  farklıdır.Yüzü kaldırmak  için kullanılın iplikler  kanüllü cog  yani kılçıklı
ipliklerdir.Kanüller  saçlı deri hizasından uygulanır.Yanak altına dek  kanül yardımı ile cilt altında
ilerletilir. Üzerlerindeki tek yönlü kılçıklar  dokuya tutunur ve   iplerinçekilmesi  ile  yanak
yukarıya  doğru kalkar.İplikler  çok  uzun süre  kalıcı olabilmektedir.Eğer  yüzdeki yağ dokusunda
erime  varsa mutlaka  dolgularla desteklenmelidir.
AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİNİN RİSKLERİ VAR MIDIR?
PDO iplikler yıllardır ameliyatlarda kullanılan güvenilir ipliklerdir. Yapılan çok sayıda
uygulamada ve bilimsel çalışmada herhangi bir yan etki görülmemiştir. İşlem sonrası
görülebilecek ağrı, hassasiyet, morarma ve şişlik tamamen geçicidir.

DUDAK DOLGUSU

Dudaklar yüzümüzün estetik görünüşünde önemli rol oynuyor. Dolgun, diri, kırmızı dudaklar yıllarca kadınların çekiciliklerinin önemli unsuru olarak kabul edildi. Sağlıklı dolgu maddeleri ile daha belirgin ve hacimli dudaklar elde edilebilirken dudak volümündeki azalmalarda yerine konabilir. Dudak hattı belirginleştirilerek ön plana çıkarılabilir.
Dudak dokusu ile uyumlu doğal dolguların kullanıldığı bu uygulama ile dudaklara şekil ve hacim verilebiliyor . Böylece hem dudakta zamanla meydana gelen kayıplar giderilebilir hem de dudaktaki yapısal asimetriler düzeltilebilir.
Uygulama
Genellikle ihmal edilebilir düzeyde acı ile ya da dudak gibi hassas yerlerde krem ile konforlu uygulama yapılabilmektedir. Uygulama kısa sürede tamamlanır.  nadir görülen olası morluk dışında genellikle bir sorun yaşanmaz.
Etki süresi
Uygulama yapılan yerde tercih edilen dolgu yapısı, ilk defa yapılıyor olması ve hareketin yoğun olup olmamasına göre 6 aydan 12 aya kadar sürede etkinlik gösterir.

© Her hakkı saklıdır ESTE ASYA | Yazılım By Ekol Bilgisayar : Planet WWW

estee

Hoşgeldiniz