Beylikdüzü Merkez (+90) 212 511 0 222

Nişantaşı Şube (+90) 212 343 72 27

esteasyaesthetic@gmail.com

SAKAL EKİMİ

شارك الآن


Sakalın gereksiz kısmındaki kıllar alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Bu vakada elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar alınmış ve hemen aşağısındaki seyrek sakal alanına ekilmiştir. İnce uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Bu şekilde kusursuz alım sayesinde sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kıllar bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir. Yoğun sakal sebebiyle güzel görünmeyen bu alanlarda alımı alanında kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Bu tür estetik ve de özellikle sayıların çok dillendirildiği uygulamalarda konuştuğunuz her klinikten farklı bir şeyler duyabilirsiniz. Bu sizi şaşırtabilir ama şaşırtmamalı çünkü birileri sizi sayılara boğup ikna etmeye çalışırken birileri daha ucuza yaptığını ifade eder. Ama tüm duyduklarınız arasında en önemlisi doğallık yani kalitedir.

Sakalın neden çıkmadığının daha net anlaşılması için önce sakalların hangi mekanizma ile çıktığını anlatmak daha iyi olacaktır. Vücuttaki bütün kılların çıkış zamanı belli bir program içinde gerçekleşir. Saç, kaş, kirpik doğrumdan önce çıkmaya başlar ve uzamaya devam eder.

Sakal saç gibi değildir kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz.

Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kıl arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400 er kıl, favori bölgelerine 100 er kıl toplamda 1000 kıl belirgin derecede seyrek olsa da anlamlı görünüm değişikliği sağlar.

Genellikle 3000 civarında sakal ekimi tatmin edici sonuç verir. Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kıl arasında ekim yeterli olmaktadır. Sakal ekimi kıl alınan alan ertesi gün yıkandığında belirgin bir sorun olmaz ama 1-2 hafta pembemsi bir görünüm oluşur. Vücuttan veya ensede alım yerinde hiç iz kalmaz. Vücuttan alınınması halinde özelliksiz kıllar olduğu için önem arzetmez. Enseden alınması durumunda alındığı sayısı kadar seyrelme olur. Yaptığımız çalışmalarda enseden 10.000 alınması halinde bile farkedilebilecek bir değişiklik olmamaktadır.

Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra ekim esnasında kullanılan yerden çıkan kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk banyoda temizlenir. Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. Ekilen sakalın vücut tarafınndan daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.

Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık 15. günden sonra makasla kısaltılabilir veya uzatılabilir.Kılların yeterince tutunması için ilk traş tercihen 1 Ay sonra yapılmalıdır.

Sakal Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kıllar sakalın gereksiz bölgesi olan boyun kısmından alınır. Greftlerin sakaldan alınması mümkünse kesinlikle buralardan alınmalıdır çünkü kıl yapısı aynısı olacağı için ayırt etmek imkansız olur. Ense kısmından saç alıp ekiyoruz ama buna mecbursa yapıyoruz çünkü saç kılları sakala kıyasla daha incedir.

Sakalların ekim açısı, dikkat edildiğinde ekilenlerin açılarının doğalda var olanlarla neredeyse aynı olduğunu görebilirsiniz. Doğallığı belirleyen en önemli faktörlerden biri bu yani akim açısıdır.

Kılların dibinde çukurluk olmaması, kanal açılarak yapılan ekimde her kılın dibinde çukurluk olur, iğne ile ekimde kesici alet kullanılmadığı için kılların dibi doğaldakinden farksızdır.

Her kıl kesinlikle tekli olmalıdır, özellikle enseden alımlarda kıllar 1-2-3 hatta 4 lü bile olabilmektedir. Bunlar tekli, hale getirilmeden ekilirse felaket bir sonuç elde edilir. Doğallıkla hiç örtüşmeyen bir görünüm olur, asla ikili üçlü olmaz

Bu tür uygulamalar bilgi, tecrübe ve özen gösteren uygulamalardır bu sebeple uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. Doktor kontrolünde yardımcı elemanlara yaptırılması doğru bir yaklaşım değildir çünkü kişi verdiği parayı doktordan hizmet almak için ödemiştir, doktor yanda çay içerken yardımcı elemanları eksin diye değil.

Folliküller birer canlı organlardır ve vücut dışında kalma süreleri yaşamsal önem taşır ve belli bir süreden uzun kalan kıllar oksijensizlik ve gıdasızlıktan ölürler. Ölen kıllarin sayısını en aza indirmek için mümkün olduğunca alındıktan hemen sonra ekilmeli, saatlerce dışarıda bekletilmemelidir.

2.haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmı şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.

 

 

 Facebook


 Twitter


© Her hakkı saklıdır ESTE ASYA | Yazılım By Ekol Bilgisayar : Planet WWW

 

 


1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Her hakkı saklıdır ESTE ASYA | Yazılım By Ekol Bilgisayar : Planet WWW

estee

Hoşgeldiniz