Beylikdüzü Merkez (+90) 212 511 0 222

Nişantaşı Şube (+90) 212 343 72 27

esteasyaesthetic@gmail.com

TIRNAK YEME

tirnak-yeme-1480592715

Birçok kişide bu alışkanlık vardır ama çoğunda bu asla ciddi bir soruna ilerlemez. Tırnaklarını çiğneme eğilimi olan çok az kişi aslında bunu fazla yaparak parmaklarına zarar verirler. Bu kişiler zarar görene kadar kendilerine zarar verdiklerini fark etmeyebilirler bile ve bazıları sonuç olarak tırnak yemeleri için psikiyatrik yardım almaya karar verirler.
Tırnak yiyen bazı kişiler kontrol edilemez zorlanımlardan da mustariptir ve tırnaklarının görünüşünü veya hissini değiştirmek için tırnalarının uçlarını kemirmek için saatler harcayabilirler. Zamanla, bu kişiler parmaklarında yaralar açabilir veya parmak uçlarında kabarcıklara neden olabilirler.
Tırnak yemeyle baş etmek için birçok yöntem vardır ve uzmanlar bunlardan bazılarının çok yararlı olduğunu ileri sürerler. Basit yaklaşımlardan biri, hastaları tırnaklarına daha iyi bakmaya sevk etmektir. Örneğin, bazı kişiler oje sürmeye hatta manikür yaptırmaya başlarlar. Bu, kişilerin tırnaklarını çekici tutmak hakkında kendilerinin farkında olmalarını sağlar ve bu kişiler genelde daha fazla yardım olmaksızın tırnak yemeyi bırakmak için kendilerini eğitirler. Başka kişiler parmaklarına tadı kötü olan bir cila sürerler.

© Her hakkı saklıdır ESTE ASYA | Yazılım By Ekol Bilgisayar : Planet WWW

estee

Hoşgeldiniz