Beylikdüzü Merkez (+90) 212 511 0 222

Nişantaşı Şube (+90) 212 343 72 27

esteasyaesthetic@gmail.com

Tırnak,Batık Bakımı

7_3toTırnak batması ,ciddi acı verici, yürümeyi zorlaştıran ve hatta ileri durumlarda engelleyen ,görüntü olarak hiç hoş olmayan ve genellikle uzunca süre devam eden bir tırnak hastalığıdır. Tırnak ve ayak derisi arasındaki derinin kızarmasına ve hatta iltihaplanmasına yol açar.

Aşağıda bu konuyla alakalı dünyada uygulanan sistemlerin hemen hemen tamamının uygulandığı merkezimizden ,konu başlıklarını okuyup bilgilenebilirsiniz.
Tırnak Batması neden meydana gelir?
Ayaklarımız vücudumuzu destekleyen ve taşıyan en önemli uzuvlardır. Ayağımıza uygun olmayan ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ve ince sivri burunlu ayakkabılar , fazla kilo, şeker hastalığı – diyabet, basış problemleri, hamilelik ,doğru olmayan pedikür ve en önemlisi genetik(kalıtımsal) parmak yapısı gibi nedenlerden ötürü genelde ayak ve tırnaklarda bozukluklar ve hastalıklar oluşabilmektedir.
Diyabet yani şeker hastalığı da ayak sağlığını ve tırnak batıklarını olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir.
Merkezimizde en sık karşılaştığımız batık tırnak sebebi yanlış pedikür uygulamalarıdır.Tırnak yapınıza (ince, kırılgan, sert, kalın) ve batığınıza uygun yöntem  seçimi konusunda, Esteasya size neden ve nasıllarını anlatıp doğru yolu gösterecektir.
En önemlisi uygulama yapıldığı andan itibaren tırnak batığınızın ağrısı o anda biter ve rahata kavuşursunuz.

© Her hakkı saklıdır ESTE ASYA | Yazılım By Ekol Bilgisayar : Planet WWW

estee

Hoşgeldiniz